Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce NEVERICE

Diskusia

Voľná diskusia a pripomienky k stránke

Pridať príspevok

 
pridané 31.7.2016 13:02:27, IP: 5.178.48.141

Zasypanie obecneho jarku

Zdravim chcel by som sa opytat ako je to mozne ze si niekto dovoli zasypat obecny jarok a tym sposobuje susedom skodu.Pan starosta to dobre vie uz dost dlhu dobu a nic s tym nerobi. dakujem a cakam na odpoved.

nespokojny obcan


 
pridané 4.7.2016 18:42:18, IP: 5.22.154.1

kostol a cintorín

Išla som z Ladíc...........zarazilo ma, že cintorínsky breh je husto zarastený -keby som sa postavila do toho porastu, nebolo by ma vidieť/ako viete,nie je ma veľa/ . Je mi to divné - takýto svah som tuším ešte nevidela tu...čo sa stalo?

Nipčová


 
pridané 30.6.2016 22:43:06, IP: 5.22.154.1

..

Ďakujem pánovi starostovi za odpovede.
Takto sa viacej ľudí dozvie čo treba.
Občas by nebolo zlé dáke informácie povedať aj do rozhlasu aby sa dozvedeli aj starší ľudia ktorí nechodia a nemajú prehľad čo kde a kedy a potom šíria klebety a nepodložené skutky a veci. Chápem že treba aj oddych a zábavu pre deti a nezávidím nikomu nič ale zdravie je prvoradé inak nič iné nemá význam.

Ešte raz ďakujem.

nespokojný občan


 
pridané 24.6.2016 08:30:52, IP: 78.98.20.149

Odpoveď na mix otázok

Vážený pán „Nespokojný občan“,
kanalizácia v obci je vybudovaná na 80 %. Chýba dobudovať Beladickú ulicu + prípojky. Nie je však skolaudovaná, pretože kapacita ČOV v Beladiciach je nepostačujúca, preto sa nesmie používať. Momentálne prebiehajú práce inžinierskej činnosti t. j. odkúpenie pôdy pod ČOV, projektová dokumentácia a samotné stavebné povolenie.
Čo sa týka zodpovednosti (kto to brzdí, ktorá dedina), je potrebné poznať skutočnú podstatu, a tá je jasne definovaná zákonom a vyhláškou t. j. obce do 1000 obyvateľov nie sú povinné odkanalizovávať svoje odpadové vody. Tým, že sme pristúpili na riešenie likvidácie odpadových vôd sme práve potvrdili, že nám záleží na zdraví našich občanov.
Keďže Vás nezaujíma z akých peňazí sa to má budovať, to tu teda neuvádzam. Byť Vami, tak sa radšej upriamim na tých občanov, ktorí hrubo porušujú zákon, je to predovšetkým ich nezodpovednosť a postoj k samému sebe, ale aj k spoluobčanom.
Bytovka, v ktorej našli strechu nad hlavou naši občania, ale aj občania z iných obcí a miest, nie je výlučne „sociálna“ je to súhrn nájomných bytov, za ktoré si platia nájom. Že vlastnia aj bavoráky!? Ja im ich nezávidím. Svedčí to aj o tom, že naša životná úroveň sa zlepšuje.
Ihrisko!? Choďte sa pozrieť koľko detí tam denne šantí, nesedia len tak, neflákajú sa, majú pohyb, sú v činnosti.
Čo sa týka rýchlej jazdy áut po ulici Ladická, ale aj Beladická, mal by to byť apel skôr na nezodpovedných vodičov. V tejto záležitosti som už jednal s políciou.
Neviem, ktorý jarok máte na mysli. Jarky popri ceste Ladická aj Beladická boli a sú prečistené.
Som presvedčený, že štátne cesty v obci sú v dobrom stave a čo sa týka miestnych komunikácií Fundušskej a Nitrianskej, bol obcou podaný projekt. Zatiaľ nebol vyhodnotený, či sme uspeli alebo nie.
Čo sa týka potoka „Drevenica“, patrí do majetku aj správy Povodia Váhu. Uvedený podnik prevádza údržbu, čistenie nánosov aj vypilovanie nánosových drevín.
Váš názor ste už vyjadrili a prácu obce posúdili. Našťastie v obci žijú aj ľudia, ktorí si vážia prácu iných a snažia sa aj osobne pomôcť, nielen kritizovať. Píšete, že nechcete poukazovať na to, čo je známe o našej obci, že tu vládne rodinkárstvo. Nuž neviem, čo Vám mám na to odpovedať. Snáď len to dedinské, že „dedina je jedna rodina“ a mňa mrzí, že Vy – ako prisťahovalec sa sám z našej rodiny oddeľujete, že ste sa s nami nezžili.
Dokedy sa tu nebude robiť nič!?
Momentálne máme podaný projekt na opravu ciest Nitrianska, Fundušská, výmenu strechy MŠ a jej vnútornú prestavbu, spracúvajú sa podklady pre budovanie rozšírenia ČOV v Beladiciach, rieši sa problém pitnej vody.

Eduard Kajaba, starosta obce


 
pridané 16.6.2016 11:31:41, IP: 5.22.154.11

mix otázok

Dobrý deň.
Kedy sa konečne dokončí kanalizácia?.Kto to brzdí ktorá dedina?Bolo by už načase aby sa aj konkretizovalo kto je vinník. Mal by byť aj patrične potrestaný nakoľko kopec ľudí vypúšťa žumpy so záhrad a všetko presakuje do spodných vôd. Verejný vodovod nemáme a tak musíme piť vodu svoju zo studní ktoré sú nie vždy v poriadku(myslím vodu). Na poliach sa používa chémia a z polí steká všetko do studní a to my potom pijeme.Nikoho toto nezaujíma? Nie je Vám zdravie prednejšie? Bývam tu už dosť dlho aby som videl čo sa tu robí.Nič prevratné.Jedna bytovka( vraj sociálne byty a stoja tam bavoráky) ,ihrisko....treba tu kanalizáciu .Vodu.Chodníky (Ladická ulica kde autá jazdia aj 100km v hodine a ľudia skáču do járkov).Opraviť cesty.Potok je zanesený , neudržiavaný.Vyčistiť járky ktoré pri daždi sú naplnené mihnutím oka a voda tečie do dvorov.Neviem čo si človek má myslieť o práci obce ak si nevšíma takéto veci. Alebo bude klasická odpoveď ,nemáme peniaze!? Vždy sa dá nájsť riešenie.Nechcem poukazovať čo je známe v tejto dedine lebo je tu rodinkárstvo a riadne podporované a do očí bijúce.Starý ľudia sa boja alebo už nemajú záujem riešiť veci a ozvať že sa im niečo nepáči.Preto sa PÝTAM do kedy sa tu nebude robiť nič čo je dôležité?????Očakávam riadnu odpoveď a nie odpinkanie.

Nespokojný občan


 
pridané 3.10.2015 19:46:06, IP: 66.249.81.197

fundusska ulica

dobry den.chcem sa spitat ci je to pravda ze sa ide rekonstruovat nitrianska cesta?ak je to pravda tak ja si osobne myslim ze neni az v takom dezolatnom stave ako je fundusska ulica.je to najhorsia ulica v dedine a stale sa stym nic nerobi.dakujem za odpoved


 
pridané 28.7.2015 15:53:46, IP: 5.22.154.106

Fundušská

- odpoveď
Obec Neverice podala návrh na Ministerstvo životného prostredia ohľadom finančného príspevku,ktorá sa týka kanalizácie a rekonštrukcie fundušskej ulice.Čaká sa na vyjadrenie.
admin

pridané 1.1.2011 18:39:49


takze 4,5 roka sa caka na vyjadrenie? :D asi budu musiet obyvatelia parkovat na Slavicej,tam urcite taky problem nebol...


 
pridané 10.7.2015 15:15:40, IP: 78.98.23.27

Otázka

Dobrý deň chcem sa opýtať kedy budú obývané nové byty vo vašej obcí a či plánujete aj neaky deň otvorených dverí na novej bytovke ďakujem...


 
pridané 16.11.2014 07:37:20, IP: 95.102.96.87

voľby

Dobré ráno, potešil ma výsledok volieb, presne takto by som volila aj ja, blahoželám zvoleným predstaviteľom obce a želám im veľa sily na zvládnutie neľahkých úloh, ktoré ich v budúcnosti čakajú .

Nipčová


 
pridané 12.9.2014 06:57:01, IP: 195.146.159.11

FCB

Milá pani,slečna, ako sa môže vytvoriť oficiálna stránka na FCB ? Tu ste na oficiálnej stránke,oficiálnejšia už nemôže byť ! Bohužiaľ ,ja nestíham fotiť každú akciu a neveričania sú na svoje fotky skúpy. Za 6 rokov fungovania stránky som zháňal materiál na uverejnenie sám, pomohlo mi tak do 5 ľudí ,keď som ich pekne poprosil.A prosím uznajte ,že nemôžem zverejniť fotky bez súhlasu majiteľa, pokiaľ sa nejedná o verejnú akciu.
Pekný deň.

webmaster


 
Položky 41-50 z 91

webygroup

Kalendár

Kurzy mien


4020756

Úvodná stránka