Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce NEVERICE

Diskusia

Voľná diskusia a pripomienky k stránke

Pridať príspevok

 
pridané 5.7.2017 15:33:37, IP: 178.143.68.161

Prečo si tento rok počas hodových slávností nepolietame?

Ako už naši občania dobre vedia, každoročne je súčasťou hodových slávností aj polietanie RC modelov na modelárskom letisku Neverice. Stalo sa to už tradičnou akciou, obľúbenou medzi deťmi, rodinami, občanmi obce Neverice. Minulý rok dokonca počet návštevníkov polietania prekročil počet 500 divákov. Prišli sa pozrieť nielen občania Neveríc, ale aj okolitých dedín a miest. Obdivovali statické výstavy modelov a najmä letecké umenie skúsených pilotov - modelárov, ktorí svoje vystúpenia ušili presne na mieru lahodiacu oku nezávislého diváka: Bezpečne, elegantne a s vášňou ukázali, čo ich stroje v rukách skúsených majstrov dokážu. Pozornosť divákov si zaslúžili nielen dlhoroční piloti s niekoľkými krížikmi na chrbte, ale aj mladá nastupujúca generácia tínedžerov, ktorá zrejme bude pokračovať v takomto peknom a zmysluplnom športe, či leteckom umení.
Žiaľ, v obci Neverice sa našiel neprajník či závistlivec, ktorý nám plány na tohtoročné vystúpenie úmyselne zmaril. Podal udanie, založené na lžiach a polopravdách na kompetentné úrady. Kým sa situácia riadne neprešetrí, prosíme občanov Neveríc o trpezlivosť a morálnu podporu pre dobrú vec.
Viac o činnosti nášho RC klubu Neverice si môžete prečítať na stránke www.rcneverice.sk

RC klub Neverice.


 
pridané 4.7.2017 00:12:42, IP: 85.248.157.231

Riešenie problémov

Dobrý deň som obyvateľkou obce už dlhší čas. Chcela by som sa spýtať či je pravda že každá obed musí mať do konca roku 2017 kanalizáciu. A samozrejme ma to zaujíma aj vo vlastnom záujme ako aj viacerých občanov konečne sa priblížiť k civilizácií. Keďže sme v tomto 21.storočí patrilo by sa mat aj kanalizáciu a vodovod. Chcela by som sa aj spýtať kedy sa konečne začne niečo robiť s tou napodobeninou potoka. Potok sa nachádza priamo v strede dediny denne prejde okolo neho dosť ľudí no asi sa nenájde ani jeden ktorému by sa ten katastrofálny stav toho zúboženého potoka páčil. Samozrejme aj to je vizitka obce. Ďalej by som sa chcela spýtať a apelovať na riešenie situácia na Beladickej ulici. Auta na nej chodia veľmi rýchlo pričom na tejto ulici býva dosť deti. Či čakáme kým sa nestane niečo strašné ? Potom už bude neskoro riešiť. Chcela by som predísť nešťastiu ktoré sa tu môže hocikedy stat. Zaujimalo by ma aj prečo sa v obci nekonajú nejaké slávnosti, plesy, zábavy a podobne udalosti. Zatiaľ čo tu žijem som videla len hodove slavnosti a vystúpenia detí zo škôlky pri príležitosti dňa matiek. Našu obec obývajú aj ľudia ktori sú mladší no pre nich sa v našej obci nič nekoná. Ak sa chcú zabaviť musia navštíviť neďaleké dediny kde sa konajú zábavy.
Ďakujem za skorú odozvu a dúfam že sa konečne začne niečo robiť v našej dedine a nie len plane reči a sľuby. My ako obyvatelia niesme na ne zvedaví.

Obyvateľka obce


 
pridané 23.3.2017 15:21:52, IP: 78.98.4.218

Odpoveď - Budovanie vodovodu v obci

K uvedenej problematike sme dostali dňa 15.12.2016 takýto list.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.
Nábrežie za hydrocentrálou 4, 949 60 Nitra

Vec: Vybudovanie prívodu pitnej vody do obcí Neverice, Ladice, Kostoľany pod Tribečom - odpoveď na list č. 66095/2016

Obdržali sme od vás žiadosť o určenie bodu pripojenia obcí Neverice, Ladice, Kostoľany pod Tribečom na verejný vodovod.
V minulosti mala naša spoločnosť spracovanú projektovú dokumentáciu "Prívod vody a vodovodné siete v obciach ochranného pásma JE Mochovce - objekt Vráble - Kolíňany - prívod vody", v rámci ktorej bolo riešené zásobovanie obcí pitnou vodou z VDJ Dyčka cez VDJ Babindol. Nakoľko v súčasnosti máme vybudovaný vodovod až po obec Beladice, so zásobovaním obce Beladice, túto skutočnosť chceme zohľadniť ohľadom na finančnú úsporu oproti pôvodnému zámeru a z týchto dôvodov naša spoločnosť zaradila do investičného plánu na rok 2017 spracovanie technickej štúdie zásobovania obcí Neverice, Ladice a Kostoľany pod Tribečom pitnou vodou, ktorá bude riešiť celý systém a spôsob zásobovania Vašich obcí pitnou vodou.
Po vypracovaní technickej štúdie Vám oznámime možnosť a spôsob pripojenia na verejný vodovod.
S pozdravom
Ing. Štefan Štefek
technicko-investičný riaditeľ

Eduard Kajaba, starosta obce


 
pridané 22.3.2017 21:35:51, IP: 178.143.94.88

Budovanie vodovodu v obci

Chcel by som sa spýtať, ako to vlastne vyzerá s budovaním vodovodu a dokončením kanalizácie v našej obci. Je nejaký časový horizont,kedy by tu už mohla byť pitná voda? V starších príspevkoch som sa dočítal, že pán starosta pre to robí, čo môže....Ale podľa všetkého to robí už dlho a nevidno žiadny výsledok. Teda aspoň obyčajný občan ho nevidí. Kanalizácia je, len nie je spojazdnená (opletačky z pozemkami v Beladiciach) a občania si aj tak veselo vypúšťajú splašky, keď nie do kanála, tak rovno na trávičku, pekne im to posteká do spodných vôd a to potom niektorí aj pijú, keďže iný zdroj vody ako svoju studňu nemajú. Pravdupovediac, tá kanalizácia má až tak netrápi, je na každom jednom, či si zavolá fekálne vozidlo na vytiahnutie žumpy a zaplatí za to nemalé peniaze (v celých Nevericiach je to možno 5 domácnosti...Aj to je možno veľa), alebo si to vypustí do záhradky,ale tá voda má trápi. Aby ľudia v 21. storočí nemali pitnú vodu...Neviem,či sa mám smiať alebo plakať. Keď to ide v iných obciach, napr. v Sľažanoch už majú vodu všetky ulice . Plánuje sa tu vybudovať ten vodovod, či nie? Ak áno, tak kedy? Ďakujem za odpoveď a dúfam, že ma poteší.

Pitná voda


 
pridané 19.10.2016 13:27:44, IP: 5.22.154.11

Nekonečný príbeh

opätovne kopírujem vyjadrenie z ROKU 2011 (aktuálne je rok 2016 )

Obec Neverice podala návrh na Ministerstvo životného prostredia ohľadom finančného príspevku,ktorá sa týka kanalizácie a rekonštrukcie fundušskej ulice.Čaká sa na vyjadrenie.
admin
pridané 1.1.2011 18:39:49, IP: 78.98.27.125

Vždy sa len pousmejem natom,ako sa všetky ostatné ulice dali opraviť a Slávičia bola určite prvá.
O tom ako si na nej všetci ničíme autá a nikto nám to nepreplatí ani nehovorím. Na ulici je plno detí,ktoré sa tam hrajú, bicyklujú,korčulujú - je šťastie ,že sa tam ešte nejaké nedorazilo. Najviac odporúčam kolobežkovanie - odnesiete kolobežku v rukách na koniec ulice a môžte kľudne pokračovať ďalej.

Stále sa len rozpráva o tom a sľubuje,min. 10 rokov je v takomto stave !!! Nehovoriac o tom,že neni ani na zasypanie jám,max tak pieskom :D - vieme koľko to vydrží 
pridané 15.10.2016 22:48:21, IP: 78.98.14.168

Vážená pani Ovčianka

Môžem Vás upovedomiť , že riešenie kanalizácie a vody je u pána starostu na prvom mieste. Riešenie kanalizácie je na dobrej ceste , momentálne sa riešia podklady na dobudovanie . Cesty sa dobudujú vtedy ,keď bude dokončená kanalizácia. Všetko má svoj postup , bežný človek si nevie uvedomiť ,koľko času, peňazí ,povolení a schválení to stojí. Frflať viem aj ja ,keď poznám pravdu. Môžete sa pána Starostu spýtať na dané problémy , určite Vás neodmietne .

Hoja ďunďa

admin


 
pridané 14.10.2016 19:51:11, IP: 178.41.94.132

Hoja ďunďa

Nie je voda, nie je kanalizácia, nie je vyriešený spôsob nakladania s problémovým bioodpadom,ktorý aj odborníci na ovocinárstvo a zahradníctvo nariaďujú spaľovať, no náš milý starosta to šmahom ruký papierovo poriešil, nie sú chodníky, zlá kvalita ciest v obci... jedine čo tu je je veľká spokojnosť na obecnom úrade. Dôchodcov v obci je požehnane, takže aj ďalšie volebné obdobie má starosta napriek nečinnosti istý príjem za sedenie v richtárskej stoličke. Načo riešiť problém jeden za druhým, veď počet obyvateľov je nízky, že bude čoraz nižší ho zjavne netrápi. Úcta k občanom obce iba naoko proklamovaná, reálne sa neprihliada na ich potreby.

Ovčianka


 
pridané 2.10.2016 18:34:32, IP: 178.41.25.96

Voda v obci

Rozvod vody v obci zatiaľ nieje , každý má svoju studňu a novšie domácnosti majú vlastnú úpravovňu vody.

admin


 
pridané 2.10.2016 15:14:35, IP: 176.101.176.26

Voda v obci

Dobry den, nie som obyvatelkou obce ale planujem sa stat. Precitala som si prispevky v diskusii a zaujimalo by ma, ci je v obci zavedena voda, resp.akou formou je zabezpeceny prisun pitnej vody? Dakujem za odpoved

Andrea


 
pridané 16.9.2016 09:52:17, IP: 178.41.111.151

Prísny zákaz

Vážený pán starosta, kalich trpezlivosti sa naplnil, je jednoduché hodiť zodpovednosť za nakladanie s bioodpadmi na majiteľov pozemkov jednoduchou vetou vo VZN č.3/2016 o bioodpadoch(mimochodom, kde ste došli k téze, že občania si odpad kompostujú, predbehli ste kura bez vajca) a zabudnúť, čo s problémovým bioodpadom. Buriny, zvyšky napr. z tují. orechové lístie, hubami a vírusmi napadnuté rastliny sa NESMÚ kompostovať!!! V minulosti to dobrí hospodári riešili práve činnosťou, ktorú vy zakazujete, znižujete fytosanitárnu ochranu obce Neverice a smejete sa do dlaní, ako ste to tým dubákom zase ukázali. Milý starosta, je nemálo obcí na území Slovenska, ktoré daný problém nepodceňuje a rieši zberom a likvidáciou bioodpadu od občanov. Keby ste občanom slúžili, nielen vegetovali za ich peniaze na úradníckej stoličke, tak by ste okrem vyberania daní poplatkov a pokút pre nich robili aj niečo užitočné. Váš neprehliadnuteľný rodinný podnik však obec iba zadúša, vyháňate svojou neschopnosťou či už aktívnych podnikateľov, ktorí odvádzali nemalé dane do kasy obce, tak i mladé rodiny, ktorým nevytvárate podmienky hodné 21. storočia. Keď už vám tak záleží na poriadku, čo tak dokončiť kanalizáciu, 80% alebo 1% je v očiach občana to isté, lebo s tým si problém s odpadovými vodami nevyrieši. A že vám to trvá neskutočne dlho je až na smiech, svedčí to iba o jedinom, buď sa na tom dobre priživujete alebo ste tak neschopný, v oboch prípadoch na svoje meno nemáte byť prečo hrdý. Odpočet si máte robiť každý deň ako správny gazda(taký starosta je gazda obce), nie raz za štyri roky s pomocou rodiny sa nechať usadiť do bezprácneho kresla.

Nespokojný občan 2


 
Položky 31-40 z 91

webygroup

Kalendár

Kurzy mien


4020769

Úvodná stránka