Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce NEVERICE

Diskusia

Voľná diskusia a pripomienky k stránke

Pridať príspevok

 
pridané 22.4.2018 16:25:03, IP: 85.248.157.231

Naša ,, krásna" obec

Dobrý deň, keďže sú tu stále otázky na kanalizáciu a vodovod pridávam sa aj ja. Je nemysliteľné aby sme v 21.storočí nemali základné veci pre život. Myslím si že ak by tu chcel starosta niečo robiť tak by to bolo úplne ine. Naša obec je, podľa môjho názoru, najhoršie vyzerajúca z okolitých obcí. Máme síce potok, ale ani len o ten sa nikto nestará. Je hanba, že starosta ktorý by sa mal starať o blaho a krásu obce nerobí nič. Ako som tak čítala tak príspevky o kanalizácií sú tu už na dennom poriadku niekoľko rokov.
A myslím si že by sa nemalo zabúdať ani na mladých obyvateľov našej obce. Ďakujem sa skorú odpoveď a dúfam že sa situácia s kanalizáciou a vodovodom vyrieši. Som si istá že s najbližších voľbách na starostu budem voliť niekoho iného. S pozdravom

Obyvateľka


 
pridané 17.4.2018 12:39:40, IP: 92.245.198.116

voda a kanalizázia

Tiež sa pridávam tu k občanom s otázkou, kedy je plánované dobudovanie kanalizácie a vody.. ľudia naozaj pijú čo vylúčia . To čo sa rozrylo, to už kleslo - a cesta sa pomaly ničí aj u nás na Ladickej- okraje už praskajú a sľubované opravy nejako nevidno ... Ak obec vybudovala vodný zdroj- budem rada, ak sa aj my budeme môcť zapojiť ( napr. v Štitároch - artézska studňa .... )... dakujem

grácová


 
pridané 19.3.2018 22:49:57, IP: 62.197.243.192

Vodovod + kanalizacia

Vie sa niekto konečne vyjadriť v akom štádiu je kanalizácia s pripojením na vodovod? Lebo je to smutne ze v 21 storoči takato obec nema zakladnu inraštruktúru

anonym


 
pridané 14.3.2018 17:00:24, IP: 87.197.144.56

Zaostala dedina versus

Nedá sa inak ako “nepodakovat “ pánovi starostovi, ktorý svojim kamarátom z družstva povolil prejazd cez Nitriansku ulicu- tabuľku osadili poverení ľudia z obce a nie cestári a z tejto cesty urobili tankodróm - len tak ďalej ! Nehovoriac že cestu znečisťujú blatom - neobťažujú sa ju ani očistiť...... ..Taktiež mu treba “poďakovať” , že ľudia síce triedia odpad , ale pijú vlastne výlučky a všetky priesaky z poli do spodných vôd, - lebo doteraz táto zaostala dedina nemá ani vodovod ani kanalizáciu ! V noci sa zhasne - len pred vybranými domami sa svieti ... ďakujeme , že v tejto zaostalej dedine je občan na poslednom mieste .... verím , že občania sa zobudia a v dalších voľbách už budú uvazlivejsi ....


 
pridané 16.2.2018 23:37:39, IP: 212.5.212.106

Kamióny

Pán starosta, dokedy sa bude tolerovať prejazd kamiónov z cesty 65 po rozbitej a v katastrofálnom stave sa nachádzajúcej ceste na Nitrianskej ulici? Z obce je vjazd pre nákladnú dopravu zakázaný, ale v opačnom smere si to kamionisti veselo mašírujú stredom obce. Jednak tým ničia obecný majetok a ešte aj ohrozujú už na beztak úzkej komunikácii protiidúcich vodičov osobných vozidiel.

Neveriaci Neveričan


 
pridané 24.12.2017 19:07:57, IP: 87.197.144.56

Štedrý Deň

Aj tým hlupákom čo ešte nepochopili význam slova Pokojné Vianoce a strieľajú petardy najnovšie už aj na Štedrý večer prajem, aby sa skúsili nad sebou zamyslieť nakoľko zdravý rozum a tolerancia im nič nevraví.

Tiež občan


 
pridané 26.10.2017 17:23:49, IP: 85.248.157.231

Voda a kanalizácia a situácia na Beladickej ulici

Dobrý deň chcel by som sa opýtať na vodovod a kanalizáciu pretože stále sa tu nič nerobí a iba sa o tom rozpráva . Keď sa rozprávam s ľuďmi z iných obcí počúvam ako sa u nich robí kanalizácia a obecný vodovod a v našej dedine stále nič
Tiež by som sa chcel opýtať na dopravnú situáciu na Beladickej ulici autá tadiaľ chodia veľmi rýchlo a tiež tam chodia nákladné autá nad 12t a pre ne je tam zákaz pokiaľ viem.
Dúfam že sa stým bude niečo robiť čo sa týka aj vodovodu a kanalizácie
prajem pekný deň

Anonym


 
pridané 20.10.2017 11:47:13, IP: 178.143.218.182

Opäť voda a kanalizácia

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či nastal nejaký posun, čo sa týka budovania vodovodu a kanalizácie. V príspevkoch nižšie je písané, že napr. k budovaniu vodovodu má byť do konca roka vypracovaná zo strany vodárenskej spoločnosti projektová dokumentácia o ktorej bude obec informovaná. Prišli uz nejaké informácie o možnosti pripojenia?
Ďakujeme za odpoveď


 
pridané 22.8.2017 13:42:54, IP: 178.41.69.148

Nakladanie s odpadmi

Podľa Zákona č.369/1990 par.4., ds.3 pism.g. obec zabezpečuje verejnoprospešné služby aj v súvislosti s odpadovými vodami zo žúmp. Preto sa chcem opýtať, ako to rieši obec Neverice, nakoľko doposiaľ kanalizácia vyriešená nie je a napriek množstvu možností na riešenie cez eurofondy pri mikroregiónoch počujeme iba samé výhovorky na počet obyvateľov, ktorý, ale pri zavedení kanalizácie na trase prekračuje limitný počet. Pri súčasnom prístupe starostov postihnutých obcí, nakoľko ide o spoločný projekt, to sa však javí ako úloha pre ďalšiu generáciu komunálnych politikov.
Teda zhrnuté, moja otázka znie, ako obec zabezpečuje zákonnú povinnosť pri odstraňovaní vodného odpadu zo žúmp pre občanov obce. A prosím bez vytáčok, už nie sme malé deti.

ZO


 
pridané 11.7.2017 12:50:03, IP: 84.47.23.1

Odpoveď pre Obyvateľku obce

Dobrý deň prajem aj ja Vám a ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale trošku ste na vine aj Vy, pretože v závere svojich postrehov spojených do otázok píšete, že nie ste zvedavá na plané reči a sľuby, ale iné vám bohužiaľ momentálne neviem dať a poskytnúť.
Skúsim od začiatku:
K otázke1./ Nie je to pravda, aj keď naša obec je k tomu bližšie, ale rozhodne nie v roku 2017.
K otázke 2./ Vašu otázku ohľadne potoka prepošlem správcovi vodných tokov v našej obci „Povodie Váhu“.
K otázke 3./ Je pravda, že vodiči používajúci túto ulicu – cestu jazdia veľmi rýchlo. Dopravný inšpektorát v Nitre o tom vie, aj o jazde kamiónov a robia kontroly. Pokúsim sa opätovne túto situáciu riešiť a to takzvaným pasportom, t. j. projektom dopravného značenia v obci, ktorý sme si už objednali.
K otázke 4./ Nemáte celkom pravdu, že sa nekonajú slávnosti v obci, pretože obec sa snaží organizovať rôzne oslavy, výročia, ktoré sú spojené s jej vznikom či životom, napr. Fašiangový sprievod obcou, Stavanie mája, Vatra pri príležitosti ukončenia II. svetovej vojny, Deň matiek, Hodové slávnosti s cyklistickými pretekmi pre deti, Posedenie s dôchodcami, Príchod Mikuláša, Sánkovačka.
Skôr by som otázku postavil „Prečo sú niektorí ľudia apatickí k týmto tradíciam (fašiangy)“.
A prečo sa nekonajú zábavy, plesy, diskotéky? To je otázka zas pre tých mladších, aký záujem majú ich organizovať. Priestory máme skutočne fantastické, ale organizácie, združenia žiadne. Okrem TJ a DHZO. TJ vlani uskutočnila ples športovcov – hodovú zábavu. Boli ste? Prítomných bolo cca 40 ľudí aj s organizátormi. Teraz to už vzdali.
To, čo voľakedy bolo dedinou, ako sa hovorievalo rodinou, už dnes nie je, menia sa susedské vzťahy. Mení sa aj spôsob života, hypermarkety a mestá sa využívajú aj na zábavu. Každý je znalý svojich práv, ale povinností nikto. Nikto nechce pomôcť pri organizovaní (až na pár jednotlivcov). Skôr čakajú na hotové a veľakrát potom aj snahu a prácu organizátorov ignorujú a kritizujú.
Že sa v našej obci nič nerobí alebo robí? Jedni si myslíme, že áno a druhí, že nie.
Posledný prípad: Občania žiadali, aby sa dobudovali autobusové stanovištia v obci o prístrešky, hlavne kvôli dažďu. Druhí občania, pred ktorými sú stanovištia zastávok, vzniesli vlnu kritiky a nesúhlasu.
Jednoducho povedané, aj keby sa čokoľvek robilo, nikdy nevyhovieme všetkým.
Viem, že som Vás mojou odpoveďou neuspokojil, ale nič iné Vám momentálne neviem sľúbiť, ani inými slovami Vás uspokojiť.

Eduard Kajaba, starosta obce


 
Položky 21-30 z 91

webygroup

Kalendár

Kurzy mien


4020785

Úvodná stránka