Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Oficiálna stránka obce NEVERICE

Diskusia

Voľná diskusia a pripomienky k stránke

Pridať nezávislý príspevok

 
pridané 16.2.2018 23:37:39, IP: 212.5.212.106

Kamióny

Pán starosta, dokedy sa bude tolerovať prejazd kamiónov z cesty 65 po rozbitej a v katastrofálnom stave sa nachádzajúcej ceste na Nitrianskej ulici? Z obce je vjazd pre nákladnú dopravu zakázaný, ale v opačnom smere si to kamionisti veselo mašírujú stredom obce. Jednak tým ničia obecný majetok a ešte aj ohrozujú už na beztak úzkej komunikácii protiidúcich vodičov osobných vozidiel.

Neveriaci Neveričan


 
pridané 24.12.2017 19:07:57, IP: 87.197.144.56

Štedrý Deň

Aj tým hlupákom čo ešte nepochopili význam slova Pokojné Vianoce a strieľajú petardy najnovšie už aj na Štedrý večer prajem, aby sa skúsili nad sebou zamyslieť nakoľko zdravý rozum a tolerancia im nič nevraví.

Tiež občan


 
pridané 26.10.2017 17:23:49, IP: 85.248.157.231

Voda a kanalizácia a situácia na Beladickej ulici

Dobrý deň chcel by som sa opýtať na vodovod a kanalizáciu pretože stále sa tu nič nerobí a iba sa o tom rozpráva . Keď sa rozprávam s ľuďmi z iných obcí počúvam ako sa u nich robí kanalizácia a obecný vodovod a v našej dedine stále nič
Tiež by som sa chcel opýtať na dopravnú situáciu na Beladickej ulici autá tadiaľ chodia veľmi rýchlo a tiež tam chodia nákladné autá nad 12t a pre ne je tam zákaz pokiaľ viem.
Dúfam že sa stým bude niečo robiť čo sa týka aj vodovodu a kanalizácie
prajem pekný deň

Anonym


 
pridané 20.10.2017 11:47:13, IP: 178.143.218.182

Opäť voda a kanalizácia

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či nastal nejaký posun, čo sa týka budovania vodovodu a kanalizácie. V príspevkoch nižšie je písané, že napr. k budovaniu vodovodu má byť do konca roka vypracovaná zo strany vodárenskej spoločnosti projektová dokumentácia o ktorej bude obec informovaná. Prišli uz nejaké informácie o možnosti pripojenia?
Ďakujeme za odpoveď


 
pridané 22.8.2017 13:42:54, IP: 178.41.69.148

Nakladanie s odpadmi

Podľa Zákona č.369/1990 par.4., ds.3 pism.g. obec zabezpečuje verejnoprospešné služby aj v súvislosti s odpadovými vodami zo žúmp. Preto sa chcem opýtať, ako to rieši obec Neverice, nakoľko doposiaľ kanalizácia vyriešená nie je a napriek množstvu možností na riešenie cez eurofondy pri mikroregiónoch počujeme iba samé výhovorky na počet obyvateľov, ktorý, ale pri zavedení kanalizácie na trase prekračuje limitný počet. Pri súčasnom prístupe starostov postihnutých obcí, nakoľko ide o spoločný projekt, to sa však javí ako úloha pre ďalšiu generáciu komunálnych politikov.
Teda zhrnuté, moja otázka znie, ako obec zabezpečuje zákonnú povinnosť pri odstraňovaní vodného odpadu zo žúmp pre občanov obce. A prosím bez vytáčok, už nie sme malé deti.

ZO


 
pridané 11.7.2017 12:50:03, IP: 84.47.23.1

Odpoveď pre Obyvateľku obce

Dobrý deň prajem aj ja Vám a ospravedlňujem sa za neskorú odpoveď, ale trošku ste na vine aj Vy, pretože v závere svojich postrehov spojených do otázok píšete, že nie ste zvedavá na plané reči a sľuby, ale iné vám bohužiaľ momentálne neviem dať a poskytnúť.
Skúsim od začiatku:
K otázke1./ Nie je to pravda, aj keď naša obec je k tomu bližšie, ale rozhodne nie v roku 2017.
K otázke 2./ Vašu otázku ohľadne potoka prepošlem správcovi vodných tokov v našej obci „Povodie Váhu“.
K otázke 3./ Je pravda, že vodiči používajúci túto ulicu – cestu jazdia veľmi rýchlo. Dopravný inšpektorát v Nitre o tom vie, aj o jazde kamiónov a robia kontroly. Pokúsim sa opätovne túto situáciu riešiť a to takzvaným pasportom, t. j. projektom dopravného značenia v obci, ktorý sme si už objednali.
K otázke 4./ Nemáte celkom pravdu, že sa nekonajú slávnosti v obci, pretože obec sa snaží organizovať rôzne oslavy, výročia, ktoré sú spojené s jej vznikom či životom, napr. Fašiangový sprievod obcou, Stavanie mája, Vatra pri príležitosti ukončenia II. svetovej vojny, Deň matiek, Hodové slávnosti s cyklistickými pretekmi pre deti, Posedenie s dôchodcami, Príchod Mikuláša, Sánkovačka.
Skôr by som otázku postavil „Prečo sú niektorí ľudia apatickí k týmto tradíciam (fašiangy)“.
A prečo sa nekonajú zábavy, plesy, diskotéky? To je otázka zas pre tých mladších, aký záujem majú ich organizovať. Priestory máme skutočne fantastické, ale organizácie, združenia žiadne. Okrem TJ a DHZO. TJ vlani uskutočnila ples športovcov – hodovú zábavu. Boli ste? Prítomných bolo cca 40 ľudí aj s organizátormi. Teraz to už vzdali.
To, čo voľakedy bolo dedinou, ako sa hovorievalo rodinou, už dnes nie je, menia sa susedské vzťahy. Mení sa aj spôsob života, hypermarkety a mestá sa využívajú aj na zábavu. Každý je znalý svojich práv, ale povinností nikto. Nikto nechce pomôcť pri organizovaní (až na pár jednotlivcov). Skôr čakajú na hotové a veľakrát potom aj snahu a prácu organizátorov ignorujú a kritizujú.
Že sa v našej obci nič nerobí alebo robí? Jedni si myslíme, že áno a druhí, že nie.
Posledný prípad: Občania žiadali, aby sa dobudovali autobusové stanovištia v obci o prístrešky, hlavne kvôli dažďu. Druhí občania, pred ktorými sú stanovištia zastávok, vzniesli vlnu kritiky a nesúhlasu.
Jednoducho povedané, aj keby sa čokoľvek robilo, nikdy nevyhovieme všetkým.
Viem, že som Vás mojou odpoveďou neuspokojil, ale nič iné Vám momentálne neviem sľúbiť, ani inými slovami Vás uspokojiť.

Eduard Kajaba, starosta obce


 
pridané 5.7.2017 15:33:37, IP: 178.143.68.161

Prečo si tento rok počas hodových slávností nepolietame?

Ako už naši občania dobre vedia, každoročne je súčasťou hodových slávností aj polietanie RC modelov na modelárskom letisku Neverice. Stalo sa to už tradičnou akciou, obľúbenou medzi deťmi, rodinami, občanmi obce Neverice. Minulý rok dokonca počet návštevníkov polietania prekročil počet 500 divákov. Prišli sa pozrieť nielen občania Neveríc, ale aj okolitých dedín a miest. Obdivovali statické výstavy modelov a najmä letecké umenie skúsených pilotov - modelárov, ktorí svoje vystúpenia ušili presne na mieru lahodiacu oku nezávislého diváka: Bezpečne, elegantne a s vášňou ukázali, čo ich stroje v rukách skúsených majstrov dokážu. Pozornosť divákov si zaslúžili nielen dlhoroční piloti s niekoľkými krížikmi na chrbte, ale aj mladá nastupujúca generácia tínedžerov, ktorá zrejme bude pokračovať v takomto peknom a zmysluplnom športe, či leteckom umení.
Žiaľ, v obci Neverice sa našiel neprajník či závistlivec, ktorý nám plány na tohtoročné vystúpenie úmyselne zmaril. Podal udanie, založené na lžiach a polopravdách na kompetentné úrady. Kým sa situácia riadne neprešetrí, prosíme občanov Neveríc o trpezlivosť a morálnu podporu pre dobrú vec.
Viac o činnosti nášho RC klubu Neverice si môžete prečítať na stránke www.rcneverice.sk

RC klub Neverice.


 
pridané 4.7.2017 00:12:42, IP: 85.248.157.231

Riešenie problémov

Dobrý deň som obyvateľkou obce už dlhší čas. Chcela by som sa spýtať či je pravda že každá obed musí mať do konca roku 2017 kanalizáciu. A samozrejme ma to zaujíma aj vo vlastnom záujme ako aj viacerých občanov konečne sa priblížiť k civilizácií. Keďže sme v tomto 21.storočí patrilo by sa mat aj kanalizáciu a vodovod. Chcela by som sa aj spýtať kedy sa konečne začne niečo robiť s tou napodobeninou potoka. Potok sa nachádza priamo v strede dediny denne prejde okolo neho dosť ľudí no asi sa nenájde ani jeden ktorému by sa ten katastrofálny stav toho zúboženého potoka páčil. Samozrejme aj to je vizitka obce. Ďalej by som sa chcela spýtať a apelovať na riešenie situácia na Beladickej ulici. Auta na nej chodia veľmi rýchlo pričom na tejto ulici býva dosť deti. Či čakáme kým sa nestane niečo strašné ? Potom už bude neskoro riešiť. Chcela by som predísť nešťastiu ktoré sa tu môže hocikedy stat. Zaujimalo by ma aj prečo sa v obci nekonajú nejaké slávnosti, plesy, zábavy a podobne udalosti. Zatiaľ čo tu žijem som videla len hodove slavnosti a vystúpenia detí zo škôlky pri príležitosti dňa matiek. Našu obec obývajú aj ľudia ktori sú mladší no pre nich sa v našej obci nič nekoná. Ak sa chcú zabaviť musia navštíviť neďaleké dediny kde sa konajú zábavy.
Ďakujem za skorú odozvu a dúfam že sa konečne začne niečo robiť v našej dedine a nie len plane reči a sľuby. My ako obyvatelia niesme na ne zvedaví.

Obyvateľka obce


 
pridané 23.3.2017 15:21:52, IP: 78.98.4.218

Odpoveď - Budovanie vodovodu v obci

K uvedenej problematike sme dostali dňa 15.12.2016 takýto list.

Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s.
Nábrežie za hydrocentrálou 4, 949 60 Nitra

Vec: Vybudovanie prívodu pitnej vody do obcí Neverice, Ladice, Kostoľany pod Tribečom - odpoveď na list č. 66095/2016

Obdržali sme od vás žiadosť o určenie bodu pripojenia obcí Neverice, Ladice, Kostoľany pod Tribečom na verejný vodovod.
V minulosti mala naša spoločnosť spracovanú projektovú dokumentáciu "Prívod vody a vodovodné siete v obciach ochranného pásma JE Mochovce - objekt Vráble - Kolíňany - prívod vody", v rámci ktorej bolo riešené zásobovanie obcí pitnou vodou z VDJ Dyčka cez VDJ Babindol. Nakoľko v súčasnosti máme vybudovaný vodovod až po obec Beladice, so zásobovaním obce Beladice, túto skutočnosť chceme zohľadniť ohľadom na finančnú úsporu oproti pôvodnému zámeru a z týchto dôvodov naša spoločnosť zaradila do investičného plánu na rok 2017 spracovanie technickej štúdie zásobovania obcí Neverice, Ladice a Kostoľany pod Tribečom pitnou vodou, ktorá bude riešiť celý systém a spôsob zásobovania Vašich obcí pitnou vodou.
Po vypracovaní technickej štúdie Vám oznámime možnosť a spôsob pripojenia na verejný vodovod.
S pozdravom
Ing. Štefan Štefek
technicko-investičný riaditeľ

Eduard Kajaba, starosta obce


 
pridané 22.3.2017 21:35:51, IP: 178.143.94.88

Budovanie vodovodu v obci

Chcel by som sa spýtať, ako to vlastne vyzerá s budovaním vodovodu a dokončením kanalizácie v našej obci. Je nejaký časový horizont,kedy by tu už mohla byť pitná voda? V starších príspevkoch som sa dočítal, že pán starosta pre to robí, čo môže....Ale podľa všetkého to robí už dlho a nevidno žiadny výsledok. Teda aspoň obyčajný občan ho nevidí. Kanalizácia je, len nie je spojazdnená (opletačky z pozemkami v Beladiciach) a občania si aj tak veselo vypúšťajú splašky, keď nie do kanála, tak rovno na trávičku, pekne im to posteká do spodných vôd a to potom niektorí aj pijú, keďže iný zdroj vody ako svoju studňu nemajú. Pravdupovediac, tá kanalizácia má až tak netrápi, je na každom jednom, či si zavolá fekálne vozidlo na vytiahnutie žumpy a zaplatí za to nemalé peniaze (v celých Nevericiach je to možno 5 domácnosti...Aj to je možno veľa), alebo si to vypustí do záhradky,ale tá voda má trápi. Aby ľudia v 21. storočí nemali pitnú vodu...Neviem,či sa mám smiať alebo plakať. Keď to ide v iných obciach, napr. v Sľažanoch už majú vodu všetky ulice . Plánuje sa tu vybudovať ten vodovod, či nie? Ak áno, tak kedy? Ďakujem za odpoveď a dúfam, že ma poteší.

Pitná voda


 
Položky 1-10 z 67

webygroup

Počasie

Počasie Neverice - Svieti.com

Kalendár

Kurzy mien


2900499

Úvodná stránka